شبکه LoRaWAN

راهکاری مناسب برای صنایع و شهر هوشمند

شبکه LoRaWAN
شبکه LoRaWAN یک شبکه بی‌سیم بوده که از باند فرکانسی آزاد استفاده می‌کند و راهکاری مناسب برای شهرهای هوشمند به شمار می‌رود. شرکت آتروان به منظور فراهم نمودن بستر شبکه LoRa محصولاتی از قبیل LoRaWAN Gateway و LoRaWAN Node را بصورت کاملاً داخلی و دانش‌بنیان تولید کرده است. همچنین به منظور دریافت و ذخیره سازی اطلاعات سرور اختصاصی آتروان بر بستر ابری ایجاد شده است.
گیت وی لورا
ارسال لحظه‌ای اطلاعات
دستگاه‌ها و سنسورهای متصل به گره‌های موجود در شبکه می‌توانند در هر لحظه داده‌ها را از طریق Gateway به سرور آتروان ارسال نمایند.
ارتباط دوطرفه و کنترل لحظه‌ای
از طریق ارتباط دوطرفه میان سرور و گره‌های موجود در شبکه LoRa می‌توانید علاوه بر دریافت و مشاهده لحظه‌ای اطلاعات سنسورها و وضعیت دستگاه‌ها، از طریق پلتفرم دستورات اجرایی را به رله‌ها و کلیدهای متصل به گره ارسال کرده و آن‌ها را کنترل نمایید.
گیت وی لورا همراه با آنتن
پلتفرم ابری
پلتفرم ابری و محلی
با استفاده از پلتفرم ابری آتروان امکان نمایش کلیه اطلاعات مربوط به گیت وی ها، دستگاه‌ها و سنسورهای موجود در شبکه و همچنین ارسال دستورات اجرایی به کلیدها و دستگاه‌ها فراهم شده است. علاوه بر پلتفرم اختصاصی شرکت آتروان امکان ارسال اطلاعات گره‌های شبکه به سرورهای محلی وجود دارد. 

ویژگی‌ها

کم مصرف

برد زیاد

قابلیت اطمینان بالا

سهولت استفاده

پلتفرم ابری و نصب روی سرورهای محلی

صاعقه‌گیر و باکس IP67

سوالات متداول

LoRaWAN Gateway یا به اختصار Gateway وظیفه دریافت اطلاعات از سنسورها و دستگاه‌های موجود در شبکه و ارسال اطلاعات به سرور را بر عهده دارد. لذا برای راه‌اندازی شبکه LoRa استفاده از حداقل یک Gateway ضروری است. ممکن است با توجه به تعداد سنسورهای متصل به گره‌ها و همچنین فاصله آن‌ها تعداد بیشتری Gateway برای راه‌اندازی شبکه مورد نیاز باشد.

گیت وی شرکت آتروان محدوده ۶ تا ۱۰ کیلومتر را پوشش می‌دهد.

هر گیت وی شرکت آتروان می‌تواند تا ۴۰۰۰ دستگاه را پوشش داده و اطلاعات آن‌ها را به سرور LoRa ارسال کند.

کلیه سنسورها از قبیل سنسورهای نور، فشار، رطوبت، دما و … و همچنین انواع دستگاه‌های اندازه‌گیری نظیر انواع کنتورها و سیستم‌های مانیتورینگ و انواع رله‌ها قابلیت اتصال به node ها و ایجاد ارتباط دوطرفه با سرور را دارند.

قیمت راه‌اندازی یک شبکه لورا با توجه به تعداد و نوع تجهیزات، محل نصب، تعداد gateway مورد نیاز و همچنین نوع خدمات پس از فروش متفاوت است. به منظور اطلاع از قیمت دقیق متناسب با نیاز شما، با تیم پشتیبانی تماس بگیرید.

به منظور راه‌اندازی یک شبکه لورا علاوه بر آگاهی از مکان و تعداد سنسورهای مورد نیاز، دسترسی به دکل‌های مخابراتی مجهز به کابل برق، اینترنت و صاعقه‌گیر برای نصب Gateway نیز مورد نیاز است.